תמ"א 38 בתל אביב: הוועדה אישרה הקמת 6,500 דירות חדשות בצפון הישן

ברובע 3, שברובו הוגדר על ידי אוניס"קו כעיר הלבנה, לא תעניק הוועדה זכויות בנייה גדולות. ברובע 4 ייעשה מאמץ לבנות כמה שיותר דירות חדשות

דירות חדשות, תמ"א 38, תל אביב

רחוב אבן גבירול, תל אביב

תל אביב היא אחת הערים המבוקשות ביותר לפרויקטים של תמ"א 38. הכדאיות הכלכלית הגדולה התמונה בפרויקטים מסוג זה קורצת ליזמים רבים ולדיירים בבניינים ישנים המבקשים לחזק אותם מפני רעידות אדמה ועל הדרך לעלות את ערך הנכס שלהם.

כעת, הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז תל אביב, נתנה אור ירוק להרחבת התוכנית. למעשה הוועדה אישרה אמש תוכנית להקמת 6,500 דירות חדשות ברובעים 3 ו- 4 בצפון הישן בתל אביב. כולן ייבנו במסגרת של תמ"א 38.

את התוכנית קידמה מזה שנים עיריית תל אביב בשיתוף עם משרד הפנים.

ברובע 3 השוכן בין הרחובות הירקון, בוגרשוב, בן ציון, מרמורק, אבן גבירול ואוסישקין והמשתרע על פני 2,400 דונם, תעניק הוועדה היתר בנייה מצומצם. הקבלנים יוכלו להוסיף חדרי ממד לכל היותר ועד כ- 2 קומות על הגג. מפני שהבניינים באזור זה כוללים בניינים ישנות משנות ה- 40 המיועדים לשימור. כדי לא להרוס את המראה ההיסטורי הוחלט לא לאשר תוספות בנייה משמעותיות.

התכניות תעניק זכויות בנייה לבנייני מגורים חדשים או לתוספות בבניינים קיימים, בהתאם לגודלו ומיקומו של המגרש וזאת כמפורט במסמכי התכנית המתייחסת למבנים הנמצאים בתחום אזור ההכרזה של אונסק"ו ("העיר הלבנה") חלות הוראות נוספות.

ברוע 4 השוכן בין הרחובות שאול המל, הרב גורן, בני דן, קוסובסקי, דרך נמיר ונתיבי איילון בשטח של 2,800 דונם תאפשר הוועדה להגדיל את היקפי הבנייה כמה שיותר.