מטבחים: המדריך המלא לרכישת מטבח

זקוקים למטבח חדש? אתם חייבים לתכנן את הרכישה בצורה מקצועית כדי להרוויח מטבח החלומות: גם נוח וגם יפה, גם איכותי וגם לא יקר

מטבחים רגבה

מטבחים רגבה

מטבחים – עולם עצום של אפשרויות, רעיונות וריגושים. כממעט בכל בית הם מהווים את לב לבה הפועם של המשפחה ומשמשים למרכז העניינים. כן, לא רק להכנת אוכל אלא למקום בו המשפחה נפגשת, מתייעצת ומחליטה. זה אומר שהמבטח חייב להיות נוח לכולם, גם למי שמבשל וגם למי שרק טועם. ואת זה אפשר להשיג בקלות וללא הוצאות גדולות במיוחד. מטבחים המוצעים היום למכירה עונים על כל צורך וניתנים להתאמה מושלמת לצרכי המשפחה. השאלה היא רק – מהם אותם צרכי המשפחה? לפי אילו קריטריונים היא תנהג, בבואה לרכוש מטבח?

לפניכם, טיפים של מומחי רגבה מטבחים – להדפיס ולשמור!

חשוב לזכור!
חשיבה מוקדמת בבואנו לתכנן מטבח יש להביא בחשבון את מבנה הבית והצרכים הבסיסיים לשימוש אולטימטיבי בארונות ובציוד החשמלי במטבח אין נכון ולא נכון. כל חומר שעובדים בו בתעשיית עיצוב המטבחים הותאם לה. מעבר לכך לכל אחד יש את הסלידות והאהבות שלו. יש מי שאוהב חומרים סינטטיים, יש מי שאוהב טבעי וכן הלאה.

מטבחים רגבה

מטבחים רגבה

בודקים, רואים, חושבים
השלב הראשון בתהליך של רכישת מטבח מתחיל מחשיבה – איזה מטבח אנחנו צריכים, מה מתאים לנו, מה יחסוך לנו ולא יסבך וכן הלאה. בשוק אפשר למצוא מטבחים קטנים, מטבחים גדולים, מטבחים מודרניים ומטבחים מקצועיים.

מטבחים קטנים
מטבחים קטנים זוכים היום לביקוש רב. במיוחד בדירות ישנות קטנות וגם בדירות חדשות הנבנות היום קטנות למדי. בשני המקרים מטבחים אלה מספקים לדיירים את מרבית האסתטיקה לצד פונקציונאליות. במטבחים קטנים, חלוקה נכונה של הארונות יכולה להוסיף נפח אחסנה בשיעור של למעלה מ-50%. יש להבטיח שמידות האבזור המסופק וחלוקתו, יתאימו לניצול מרבי של נפח הארונות. ולוודא שארונות המטבח העליונים יהיו בעומק מרבי שלא יפחת מ-36 ס"מ.

מטבחים גדולים
מטבחים גדולים מיועדים לבתי פאר ודירות יוקרה גדולות. בדרך כלל הם מעוצבים בסגנון אולטרה מודרני עם תפעול חכם וחסכוני. לא במחיר כמובן, כי מטבחים אלה הם מאוד יקרים.

חשיבות אולם תצוגה
מומלץ לרכוש מטבחים מחברה עם אולם תצוגה. אין טוב ממראה עיניים. התצוגה היא תעודת הזהות של החברה והצהרה על המוצר אותו היא משווקת. זו הצהרה על האפשרויות הטכניות והמקצועיות והצהרת יכולות. בתצוגה תוכלו לבחון ולבחור את האבזור שיסופק לכם. יתירה מכך, היות וקיימות מגוון אפשרויות, ניתנת אפשרות להשוות בין פריטי החברה עצמה ובינה לבין חברות אחרות. כמו כן בעזרת הדגמים בתצוגה ניתן להתרשם גם מפתרונות שונים להעמדה זהה של הארונות (למשל פתרונות למזווה, לניצול פינות או משטחי עבודה), ניתן להתרשם מרמת הגימור, טכניקות הייצור, סוגי החומרים, מבחר צבעים, שילוב פתרונות תאורה, הציוד הנלווה (כיורים, ברזים, תנורים, ארובות וכו').

מטבחים רגבה

מטבחים רגבה

כמה זה עולה לנו?
מטבחים נמכרים החל מכמה אלפי שקלים ועד כמה עשרות עלפי שקלים. הכל עניין של מותג, גודל ופונקציונאליות.

מחיר המטבח
מחיר המטבח הממוצע מורכב ממספר נושאים משתנים ,יש טווח גדול בין המחירים שמושפע מסוג המטבח, מוצרי החשמל ,סוג משטח העבודה, הפרזולים, חלוקת המגירות וכדומה. לכן, טווח המחירים יכול לנוע מ 25,000 ₪ ועד, כמעט אין סוף.

תקצוב המטבח
התהליך כולו הוא פרוייקט ויש להתייחס אליו כאל כזה, כולל לעניין התקציב. תקציב המטבח מורכב מהסכום הכולל אותו הינכם מעוניינים להשקיע.
סעיפי התקציב יכללו:
א) ארונות מטבח.
ב) משטחי עבודה וקיר.
ג) כיור.
ד) ברז.
ה) ציוד חשמלי.
ו) רהוט (שולחן וכסאות).

לאחר קביעת הצרכים, יתחיל שלב הבדיקה והברור וקבלת מידע על עלויות כל אחד מהסעיפים. צירוף הסכומים יקבע את היחס בין התקציב לבין העלות בפועל. בשלב זה יתבררו גם סדרי עדיפויות, מקורות מימון, אפשרויות אשראי אצל הספק, ויתרונות הרכישה של כל סעיפי התקציב תחת גג אחד.

מטבחים רגבה

מטבחים רגבה

ניגשים לתכנון
תכנון מטבחים הוא שלב חשוב בדרך לקבלת מטבח נוח, יפה, עמיד ולא יקר.

היכן המשולש שלכם
הכיור, הכיריים והמקרר יתוכננו באופן היוצר שטח משולש להקלת השימוש ותנאי העבודה. בין שלושת הקדקודים הללו מתבצעות עבודת ההכנה, הבישול, הניקיון וכד'. ככל שהמרחק ביניהם גדול יותר כך העבודה יעילה פחות. מאידך יש להקפיד על מינימום הכרחי שיאפשר שימוש מושכל במשטחים.

מדפים
בתכנון המדפים חשוב לזכור שהיתרון העיקרי שיש למדפים בשליפה, הוא ניצול מרבי של נפח הארון ונוחיות השימוש. מדפים רגילים מחייבים השארת מרווח פנוי מעליהם, על מנת לאפשר גישה למוצרים המונחים בחלקים הפנימיים של המדף. לכן למרות שמדפים נשלפים מוסיפים לעלות הארונות, הרי שבפועל ובהתחשב בניצול שטח הארון, הם מוזילים את המוצר.

ארונות המטבח
תעשיית הריהוט העולמית עושה שימוש בחומרים שונים למטרות שונות. רובם המכריע של החברות המובילות באיטליה וגרמניה משתמשות לייצור ארונות המטבח בשבבית (מוכרת בארץ כסיבית). חומר זה פותח לפני כ- 50 שנה לתעשיית העץ על פי מפרטים שנדרשו על ידי יצרני הרהוט. חשוב לציין שהפרזול המיוצר בעולם ונמצא בשימוש בארץ הותאם בפועל לשימוש בשבבית לרבות מחברי הצירים והמסילות. חומר נוסף המקובל לשימוש בדלתות בארונות המטבח הנו סיבית (מוכרת בציבור בכינוי המקצועי MDF) ה- MDF עשוי מסיבי עץ ויתרונו הוא בהתאמה לצביעה וכן לאפשרויות עיצוב בחריטה על פניו. מתכננן מטבחים מקצועי ומיומן של חברה, יעשה את כל ההבדל. בהיות חברת המטבחים מתמחה בתחום הזה, סביר להניח שניסיונה בייצור ותכנון הארונות מאפשר לה לתת ייעוץ ותכנון טובים ונכונים, דבר שיכול להבטיח תוצאה טובה יותר ובנוסף לכך חיסכון רב בעלויות. כדוגמא: מערכות המטבח כמו מים, ביוב, חשמל וגז אמורות להיות מתואמות לתכנון הארונות. מתכנן מטבח מקצועי ומנוסה ייתן את המענה הנכון. עלות תיקונים של החלטות שגויות, עשויה להגיע לסכומים גבוהים ולא תמיד היא אפשרית. זמן ההספקה נע בין חודשיים לשלושה חודשים בהתאם למורכבות התכנית, אפשרות המדידה ורכיבי המטבח. דגמים מסוימים דורשים זמן ייצור נוסף.

מנגנוני פתיחה
קיימים כיום מנגנונים חדשים חשמליים או מכאניים המאפשרים פתיחת דלתות ללא ידיות ומנגנוני פתיחה שפותרים לנו מספר בעיות, כדוגמת האוונטוס (פותר את בעיית פתיחת דלת הקלאפה העליונה). דלת כיס (מאפשרת פתיחת דלתות מבלי לפגוע בחלל הפנוי במטבח) או דלת אוטובוס (המאפשרת גם היא פתיחת דלתות מבלי לפגוע בחלל הפנוי במטבח).

מיקום המדיח
מיקומו הנכון של המדיח הוא קודם כל עניין של הרגל. שני הצדדים טובים כאחד. ביחד עם זאת, כדאי תמיד לבדוק אם מיקום המדיח אינו יוצר מגבלה בשימוש בחלקי ארונות אחרים. (ליד פינה למשל).

תאורה במטבח
תאורת המטבח מחולקת למספר אזורים: תאורת חלל כללית המאירה את המטבח וממוקמת בדרך כלל בתקרת המטבח, תאורת משטח שתפקידה להאיר את המשטח וממוקמת מתחת לארונות עליונים, תאורה לפינת אכילה ותאורת פנים ארונות (ויטרינות). בשנים האחרונות פותחו אמצעי תאורה נוספים, חלקם מטעמים של נוחות וחלקם מסיבות עיצוביות. דוגמאות לכך הן מדפי תאורה המשמשים לאחסון ותאורה גם יחד ותאורה בתוך ארונות הנדלקת עם פתיחת הארון.