דירות למכירה באשקלון: התייקרות של 10% בשנה האחרונה

דירות למכירה באשקלון בנות 4 חדרים הגיעו בסוף מרץ 2014 לרמה של 903 אלף שקל. לשם השוואה, באשדוד השכנה, דירות למכירה 4 חדרים נרכשות בכ- 1.261 מיליון שקל

אשקלון, רחוב, ים, דירות חדשות

דירות למכירה באשקלון

בזמן שמחירי הדירות במרכז הארץ זינקו לגבהים אסטרונומים והזוגות הצעירים נאלצו להפנות את מבטיהם דרומה וצפונה, התגלתה לה פנינת נדל"ן בשם אשקלון. עוד בעבר הלא רחוק הייתה זו עיר דרומית בטווח הקסאמים, אלא שהיום היא יעד מבוקש הן בקרב משפרי דיור וזוגות צעירים והן בקרב יזמים ומשקיעי נדל"ן.

דירות למכירה באשקלון זוכות היום לביקוש רב. קודם כל, בואו לא נתעלם מכך שמדובר בפינת טבע יפיפייה על שפת הים, עם חופים מפנקים ונופים עוצרי נשימה הנשקפים מאחוז נכבד של הנכסים בעיר. שנית, בהיותה ממוקמת בקצה אזור הביקוש , אשקלון מציעה מחירי דירות בהחלט סבירים. באשקלון יש את המכללה האקדמית עם אלפי סטודנטים המחפשים דירות להשכרה. אשקלון מתגאה במרינה לא פחות מפוארת מזו של הרצליה פיתוח. אשקלון קרובה לאשדוד, כך שכל מי שלא יכול לשלם מעל מיליון שקל על דירה – יכול להגשים את חלומו ממש מעבר לגדר. תל אביב רחוקה ממנה במרחק נסיעה של 55 דקות, כך שגם זו יכולה להיות אופציה נהדרת למגורים. עוד נוסיף שבאשקלון יש קניון חדש ששידרג את רמת החיים של התושבים באופן מופלא ויש כמובן המון ירוק בעיניים.

בשורה תחתונה, דירות למכירה באשקלון מתייקרות משנה לשנה. בחלק מאזורים יותר וחלק פחות. כך למשל, בשכונת ברנע הצפונית, דירות למכירה התייקרו במהלך 5 השנים האחרונות בכ- 50%.

אז כמה עולות היום דירות למכירה באשקלון? לפי הממצאים החדשים שפרסם השמאי הממשלתי הראשי, דירות 4 חדרים (ממוצע של דירות חדשות וגם דירות יד שנייה) התייקרו במהלך השנה האחרונה ב- 10%. מדובר במקום השני בארץ בעלייה, אחרי באר שבע שהציגה 13% עליית מחירי הדירות. בשנת 2013, דירות למכירה באשקלון התייקרו ב- 9%.

דירות למכירה באשקלון בנות 4 חדרים הגיעו בסוף מרץ 2014 לרמה של 903 אלף שקל.לשם השוואה, באשדוד השכנה, דירות למכירה 4 חדרים נרכשות בכ- 1.261 מיליון שקל, בנתניה שגם היא ליד הים ב- 1.38 מיליון שקל ובתל אביב – 2.749 מיליון שקל.