דירות יוקרה בחיפה: פנטהאוז במגדל דוד בקומה 18 נמכר ב- 6.4 מיליון שקל

בתל אביב, במגדל מאייר ברוטשילד בתל אביב, דירה דומה נמכרה לתושב צרפתי ב- 11 מיליון שקל

 

דירות יוקרה בחיפה - מגדל דוד

דירות יוקרה בחיפה – מגדל דוד

דירות יוקרה בתל אביב הן כבר לא השליט הבלעדי בשוק היוקרה בישראל. גם חיפה מהווה יעד מבוקש לבעלי ממון המקשים להתגורר גבוה מעל כולם. אלא שבחיפה מחירי הדירות לא כאלה גבוהים כמו בתל אביב, למרות הקומה שבהחלט גובהה כמו בתל אביב.

השבוע נסגרה בעיר חיפה עסקה מעניינת הממחישה את מצבו המשתדרג של שוק דירות יוקרה בחיפה.

במגדל דוד של קבוצת יובל אלון בשכונת רמת דניה בחיפה, דירת הפנטהאוז בקומה ה- 18 וה- 19 נמכרה ב- 6.4 מיליון שקל. שטחה 224 מ"ר בנוי עם מרפסת המשקיפה אל נוף פנורמי בשטח של 157 מ"ר. הרוכש – מבחירי תעשיית ההיי-טק של חיפה.

פרויקט מגדל דוד כולל 2 מגדלים בני 20 ו- 19 בהם 138 דירות יוקרה בשטח של 88-200 מ"ר, כשכולן משקיפות אל הים. למעשה מדובר במתחם פרטי סגור ומאובטח 24 שעות ביממה, עם אולם קבלה מפואר, מרכז ספורט וחדר כושר, אולם קולנוע, טרקלין יין וסיגרים, אולם כנסים וישיבות ולגולת הכותרת – פארק ירוק בסגנון יפני. בריכה לא מתוכננת במגדל. מועד האכלוס בפרויקט מתוכנן לסוף 2014.

מחירי הדירות מתחילים מ- 1.8 מיליון שקל לדירת 88 מ"ר מ"ר. דמי הניהול שישלמו הדיירים ינוע סביב 5 שקל למ"ר. בתל אביב, לשם השוואה, משלמים היום 10-15 שקל למ"ר אך לרוב עם בריכות שחייה.

ואם משווים את מחירי הדירות, לפני מספר חודשים דירה דומה אך עם מרפסת הרבה יותר קטנה, במגדל מאייר ברוטשילד בתל אביב, נמכרה לתושב צרפתי ב- 11 מיליון שקל. במגדל דוד על חופה של נתניה, דירת פנטהאוז 600 מ"ר נמכרה ב- 35 מיליון שקל. לא הרחק משם, בפרויקט YAM בעיר ימים דירת 5 חדרים בקומה 18 בשטח כ-160 מ"ר ומרפסת בשטח נוסף של כ-25 מ"ר, נמכרה במחיר כ-4.5 מיליון שקל.