דירות חדשות באור עקיבא: שכונה של כ- 400 דירות תקום במקום אזור התעשייה הישן

חברת אפי קפיטל, שתבנה בשכונה: "נמכור דירות בפחות ממיליון שקל"; עפ"י מחירון דירות יד2, החל משנת 2010 החלה מגמה ברורה של עלייה בכמות הדירות הנמכרות בעיר

 

400 דירות חדשות באור עקיבא. אילוסטרציה

400 דירות חדשות באור עקיבא. אילוסטרציה

אור עקיבא נהנית בשנתיים האחרונות מתנופת בנייה הולכת וגדלה. מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו לאחרונה עולה כי, אור עקיבא נמצאת בין חמשת היישובים הצומחים ביותר בישראל, עם בנייה של 30.1 דירות לכל אלף תושבים. עפ"י מחירון דירות יד2, החל משנת 2010 החלה מגמה ברורה של עלייה בכמות הדירות הנמכרות בעיר. כך למשל, ב- 2013 נמכרו 260 דירות חדשות, לעומת 150 דירות בלבד שנמכרו ב- 2009, מדובר בגידול של כ- 73%.

בין השכונות החדשות אפשר לציין את שכונת קריית היובל, הכוללת 1,700 יח"ד. שכונות נוספות עומדות לקום בקרוב, אחת מהן היא השכונה שתקום בלב העיר, במקום אזור התעשיה הישן מתחם. השכונה תכלול כ- 400 יח"ד בבנייה רוויה, כאשר ברוב הבעלות על הקרקע מחזיקה חברת הבנייה אפי קפיטל, אשר תקים 296 יח"ד במקום. בשאר הקרקע מחזיקים בעלים שונים. כיום ישנם מבני תעשייה על הקרקע, שצפויים להתפנות משם במהלך השנה הקרובה.

לדברי שייקה נפחא, סמנכ"ל חברת אפי קפיטל: "מדובר במיקום אטרקטיבי במיוחד, הנמצא הרחק מהשכונות החדשות, המאופיינות בבנייה רוויה וצפיפות אוכלוסין גבוהה יותר. אנו מתכננים למכור דירת 4 חדרים בפרויקט שנקים במחיר של פחות ממיליון שקל". נפחא מוסיף כי "החברה בודקת אפשרות של רכישה נוספת במתחם".

הפרויקט שתיבנה חברת אפי קפיטל יכלול, כאמור, 296 דירות חדשות ב- 9 בניינים, בני 5-12 קומות, עם תמהיל דירות מגוון: דירות 4-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים, במחיר של החל מ- 990 אלף שקל. את הפרויקט מתכנן משרד האדריכלים של לאה רובננקו. בשכונה פועל כבר היום בית ספר ומתוכננים להיבנות בה גני ילדים ופארק ירוק, וכל זאת במרחק פסיעה ממרכז העיר.

נפחא מציין כי "העיר אור עקיבא עלתה כיעד אטרקטיבי במפת הנדל"ן, גם בקרב קהל של משקיעים וגם בקרב זוגות צעירים, המבינים שכדי לרכוש דירה במחיר סביר עליהם להתרחק מגוש דן. בעשור האחרון גדלה אוכלוסיית אור עקיבא ביותר מ- 13% , גידול המאופיין ברובו בכניסה של זוגות צעירים לעיר".

לדברי יעקב אדרי, ראש עיריית אור עקיבא: "אור עקיבא הולכת קדימה להתפתח בכמה כיוונים במקביל. הן בנושאים הפיזיים של תשתיות, בנייה וכיו"ב והן בחיזוק וטיפוח מערכת החינוך והתרבות בעיר. אני מברך את הקבלנים שבונים ויבנו פה פרויקטים חדשים, אני חושב שנכונה להם כאן הצלחה והביקושים למגורים בעיר רק יילכו ויצמחו. כיום מוקמות בעיר כ- 1000 יח"ד חדשות, אשר צפויות למשוך לעיר זוגות צעירים ולהזרים דם חדש ליישוב".